Sprawy bieżące

Zwróciłam się do Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina w związku z kilkoma sprawami m.in.:

 1. Dogęszczenie oświetlenia na naszym Osiedlu
 2. Oświetlenie siłowni zewnętrznej przy ul. Mściszewskiej
 3. Zasypanie ubytków w drogach gruntowych na ul. Łąkowej i Na Stoku
 4. Progi zwalniające na ul. Słowackiego

A oto odpowiedzi:

ad 1. „W chwili obecnej trwają ustalenia z ENEA Oświetlenie dot. budowy i dogęszczenia oświetlenia. Na podstawie wniosków złożonych już przez Przewodniczących Osiedli/Sołtysów, uzupełnionych wnioskami Mieszkańców oraz wizją lokalną pracowników UMiG opracowywany jest zakres prac.”

ad 2. „Konieczność oświetlenia siłowni została zgłoszona ENEA Oświetlenie.” -> prawdopodobnie koszt lampy będziemy musieli pokryć z budżetu Osiedla

ad 3. „6 kwietnie była wizja lokalna z wykonawcą remontów na wskazanych drogach. Uzgodnione zostało z wykonawcą, że naprawa nastąpi poprzez uzupełnienie nierówności warstwą kruszywa granitowego. Wykonanie robót powinno nastąpić w przeciągu 14 dni.”

ad 4. „Umieszczenie kolejnych progów zwalniających wiązałoby się z koniecznością sporządzenia i zatwierdzenia nowego projektu organizacji ruchu oraz ingerencją w nawierzchnię ulicy i chodnika, których wykonanie objęte jest jeszcze gwarancją. Zainteresowanych Mieszkańców proszę jednak o złożenie oficjalnego wniosku do UMiG.” -> wniosek w tej sprawie zostanie złożony w przyszłym tygodniu.

2 komentarze

 • Mateusz MJ Sibilski

  8 kwietnia 2016 at 12:20 Odpowiedz

  Świetnie, zatem działajmy. Sądzę, że sfinansowanie lamy przy siłowni z budżetu osiedla jest możliwe i zasadne, a może tez WRESZCIE ruszy coś w sprawie progów na Słowackiego 🙂
  Jeśli potrzeba w tej sprawie zebrać podpisy mieszkańców Słowackiego to służę pomocą

  pozdrawiam

 • Magdalena Binięda

  19 kwietnia 2016 at 08:22 Odpowiedz

  Zgłaszam, że wniosek o progi zwalniające został złożony :-). Czekam na odpowiedź Urzędu. Jak będę coś wiedziała to dam znać.

Post a Comment