Relacja z „Majówki Osiedla nr 1”

Relacja z „Majówki Osiedla nr 1”

Po raz pierwszy naMajowka Osiedla Osiedlu nr 1 odbyła się  integracyjna, osiedlowa „Majówka”. Wydarzenie to miało miejsce 7 maja (sobota) w godzinach wieczornych na działce gminnej na przeciwko posesji przy ul. Łąkowej 62, przyznanej przez Burmistrza Dariusza Urbańskiego na cele Osiedle nr 1. Na mieszkańców czekały pyszne ciasta upieczone w większości przez samych mieszkańców, sałatki (przygotowane przez „Agroturystyka Miód Malina” ), chleb, Majowka Osiedlaz którego można było ukroić sobie pajdy i następnie posmarować je smalcem domowej roboty (przygotowanym przez Panią Bożenę Rozumek) oraz wiele innych specjałów. Zapewnione były także napoje – ciepłe jak i zimne. Zanim zapłonęło ognisko Pani Alicja Kobus przywitała wszystkich gości, a następnie parę słów wygłosił Pan Burmistrz, który z chęcią odpowiedział na zaproszenie. Później Pani Magdalena Binięda podziękowała wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia i poprosiła Pana Bogdana Świderskiego, który najbardziej przyczynił się do powstania tego miejsca o odsłonięcie drewnianej tabliczki, na której znajdowała się nazwa przyznanej działki.  Na cześć Pana Bogdana Świderskiego Majowka Osiedlaprzyznany teren będzie nosił nazwę „Bogdanówka”. Gdy się troszkę ściemniło zapłonęło wyczekiwane przez dzieci ognisko. Jak przystało na Majówkę nie mogło zabraknąć grillowania. Można było skosztować kiełbasy z grilla, bądź przyrządzić ją nad ogniskiem. Imprezę umilała grająca muzyka. Wydarzenie to było świetną okazją na rozmowy, lepsze poznanie, a także wspólną zabawę, której nie brakowało. Humor wszystkim dopisywał, a chętnych do tańca nie brakowało – nawet nogi same paliły się do tańca ;-). Mieszkańcy wracali do domu bardzo zadowoleni pytając się o kolejne takie wydarzenie.

Muszę przyznać, że bardzo cieszy mnie to, że mieszkańcy chętnie przybyli na naszą Majówkę, a przede wszystkim, że świetnie się bawili i odchodzili zadowoleni. Już teraz mogę potwierdzić, że „Majówka Osiedla nr 1” będzie odbywała się co roku w naszej „Bogdanówce”.


Majowka OsiedlaMajowka OsiedlaMajowka Osiedla

Na sam koniec chciałabym bardzo, bardzo podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy pomogli przy organizacji tego wydarzenia, w szczególności:

  • Panu Bogdanowi Świderskiemu
  • Państwu Sprawka
  • Państwu Pawlak
  • Państwu Chruścickim
  • Państwu Binięda
  • Panu Kamilowi Grzebycie

Więcej zdjęć można znaleźć w zakładce Galeria -> Majówka Osiedla nr 1 – 2016

 

1 Comment

Post a Comment